trening ems

Trening w oparciu o elektrostymulację mięśniową

Opublikowano: 11 listopada 2021

Jeżeli chcesz raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów, zyskać nowy wygląd, pewność siebie, lepsze samopoczucie i zbudować sylwetkę o jakiej większość osób marzy, to trening EMS jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. To zaledwie kilka tygodni regularnych ćwiczeń, po których pojawią się spektakularne efekty. Tak, dobrze czytasz! Kilka tygodni, a nie kilka miesięcy czy rok, jak to bywa często podczas treningu na siłowni czy klubie fitness.

Jeżeli chcesz raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów, zyskać nowy wygląd, pewność siebie, lepsze samopoczucie i zbudować sylwetkę o jakiej większość osób marzy, to trening EMS jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. To zaledwie kilka tygodni regularnych ćwiczeń, po których pojawią się spektakularne efekty. Tak, dobrze czytasz! Kilka tygodni, a nie kilka miesięcy czy rok, jak to bywa często podczas treningu na siłowni czy klubie fitness.

Poza tym elektrostymulacja mięśni prądem pobudza do pracy znacznie większą ilość mięśni działając aż na 8 grup mięśniowych. To naprawdę kompleksowy trening, który wyciśnie z Ciebie najwięcej ile się da, a Ty poczujesz bardzo szybko, że Twoje ciało bardzo się zmienia. Na lepsze oczywiście!

Trening EMS – o co w nim chodzi?

Jeżeli pierwszy raz spotykasz się z pojęciem elektrostymulacji mięśni prądem, czyli EMS, to pewnie zastanawiasz się, o co dokładnie chodzi w tym treningu i na jakiej zasadzie się on odbywa. EMS to specjalny rodzaj ćwiczeń dokładnie dopasowany do Twoich możliwości zdrowotnych. Opiera się on na przesyłaniu impulsów elektrycznych różnej częstotliwości do Twoich mięśni. Dzięki temu pracują one z dużo wyższą skutecznością i bardziej angażują całe Twoje ciało do intensywnej pracy.

Elektrostymulacja mięśni prądem jest znacznie intensywniejsza niż siłownia czy fitness. Pozwala na rozbudowę mięśni, kondycji, wytrzymałości i siły bez użycia dużych ciężarów, które nierzadko bywają kontuzjogenne. Możesz zacząć swoją przygodę z EMS w każdej chwili niezależnie od tego czy miałeś do czynienia ze sportem czy nie. Ćwiczenia wykonujesz pod okiem doświadczonego trenera personalnego, który pomaga Ci przejść przez cały cykl treningowy. Uzyskujesz od niego pełne wsparcie i modyfikuje on plan treningowy wraz z Twoimi postępami.

Co poczujesz podczas treningu EMS?

Trening EMS rozpoczyna się od wywiadu z trenerem personalnym, następnie otrzymujesz specjalny kombinezon wyposażony we wspomniane elektrody przesyłające impulsy elektryczne do Twoich mięśni. Będą one dopasowane do Twoich możliwości i stopniowo będą przyzwyczajać ciało do przesyłanych impulsów. Na początku przyjmiesz postawę podstawową, a Twoje mięśnie rytmicznie zaczną pracować. Po tym, jak przyzwyczaisz się do impulsów rozpoczniesz bardziej złożone ale nadal proste ćwiczenia. Nie bądź zaskoczony ale pomimo tego, że trening będzie trwał kilkanaście minut, możesz mocno zostać oblany potem. To normalny objaw.

Twoje ciało pracuje na najwyższych obrotach! Przesyłane podczas treningu EMS impulsy elektryczne docierają do mięśni głębokich, dzięki czemu aktywują znacznie większą ilość włókien niż podczas tradycyjnego treningu wykorzystującego ciężary. Podczas EMS, nie ma ryzyka kontuzji. Po 20 minutach treningu poczujesz bardzo przyjemne zmęczenie. Odkryjesz, że trening EMS daje Ci wszystko czego potrzebujesz. Kilkanaście minut, a Ty wykonałeś kompleksowy trening całego ciała i zrobiłeś znacznie więcej niż podczas dwóch godzin, które spędziłbyś na siłowni.

Treningi elektrostymulacji mięśni wywołują ogromne zaskoczenie u sposób, które pierwszy raz zaczynają ćwiczyć w ten sposób. Często słyszymy właśnie: “WOW! Jakie pozytywne zmęczenie, nie sądziłem, że tak to wygląda!“ Dzieje się tak dlatego, że często z niedowierzaniem przychodzą na swój pierwszy trening elektrostymulacji mięśni prądem i chyba nie do końca wiedzą czego się spodziewać. Dużo osób traktuje to, jako coś co nie wiadomo czy działa. Gwarantujemy Wam, że działa i to doskonale! Oczywiście, jak w podejmowaniu każdej aktywności fizycznej, potrzebna jest i tutaj Twoja praca. Systematyczne uczęszczanie na treningi to podstawa do tego, aby osiągnąć wyznaczone cele treningowe.

Podsumowanie

Z artykułu dowiedziałeś się na czym polega trening w oparciu o elektrostymulację mięśni prądem Wiesz już, co dokładnie możesz odczuwać rozpoczynając swoją przygodę z EMS. To zaledwie 6 tygodni Twojej pracy, które znacznie poprawią wygląd Twojego ciała. Przede wszystkim polepszą wytrzymałość, siłę i kondycję, której pewnie Ci brakowało. Dodatkowo zbudujesz mięśnie, nawet te położone najgłębiej w Twoim ciele i to bez użycia ciężarów.

Możesz liczyć na pomoc doświadczonego trenera personalnego, który nie pozwoli Ci na to, żebyś nie robił postępów w treningu EMS. Stale będzie czuwał nad Twoim rozwojem i starannie będzie modyfikował pod Ciebie trening EMS. Podczas pierwszej rozmowy z nim ustalicie wspólnie Twoje cele treningowe, wykluczycie ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia elektrostymulacji mięśni prądem i dokonacie wnikliwej analizy Twojego ciała po to, żeby wiedzieć nad czym pracować najbardziej. Ćwicząc z EMS zyskasz czas, ponieważ poświęcisz na budowanie swojego ciała 20 minut raz lub dwa razy w tygodniu.

Artykuł powstał we współpracy z BodyTec20.

Tagi:

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
trening EMS
Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation), który w...
trening EMS
Trening EMS polega na elektrostymulacji mięśni za pomocą imp...
trening EMS
Trening EMS to stosunkowo nowa metoda treningowa, która w os...
Franczyza klubów fitness
Zastanawiasz się nad własnym biznesem w branży fitness? Świe...