Boksem w parkinsona. Zobacz film

boks parkinson

Działająca w Indianapolis w stanie Indiana Rock Steady Boxing jest pierwszą w USA organizacją społeczną proponującą treningi bokserskie osobom zmagającym się z chorobą Parkinsona.

W USA blisko półtora miliona osób cierpi na chorobę Parkinsona. Badania amerykańskich specjalistów, w tym lekarzy z Cleveland Clinic, dowodzą, że intensywny trening siłowy ma duży wpływ na układ nerwowy człowieka – takie ćwiczenia mogą nawet spowalniać rozwój choroby.

Jak zaznacza Alex Montaldo, trener i jeden z założycieli organizacji, opracowany program treningów jest „bezkontaktowy”. Na zajęciach ćwiczy się balans, pracuje nad siłą i koordynacją ruchów. Uczestnicy wykonują te same ćwiczenia, manewry, uniki i triki, co zawodowi bokserzy, tyle, że są one dostosowane konkretnie pod osoby z parkinsonem.

Jak przypomina rmf24.pl, w ciągu kilku ostatnich lat przeprowadzono badania kliniczne, które potwierdziły bezpośredni wpływ aktywności fizycznej na rozwój choroby Parkinsona. Jak podkreśla dr Roberta Marongiu, neurolog, współpracująca z Rock Steady Boxing intensywne treningi siłowe są dla takich osób najbardziej wskazane, a boks jest w tym przypadku złotym środkiem.

Zajęcia z programu Rock Steady Boxing realizowane są również w Los Angeles i Nowym Jorku.

Więcej: www.rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.