catering dietetyczny

Catering dietetyczny w Gdańsku – co warto na ten temat wiedzieć?

Opublikowano: 26 marca 2021

Catering dietetyczny cieszy się na rynku ogromną popularnością. Firmy cateringowe we współpracy z doświadczonymi dietetykami stale wychodzą naprzeciw klientom, oferując im coraz to nowe diety pudełkowe. Są one wygodnym rozwiązanie dla wielu osób. Szczególnie dla zabieganych, chcących pozbyć się nadmiernych kilogramów lub zbudować beztłuszczową masę mięśniową. Catering dietetyczny w Gdańsku jest skierowany do wszystkich – zarówno do osób odchudzających się, jak i dla tych, którzy chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, a brakuje im na to czasu. Co jeszcze należy wiedzieć na temat diety pudełkowej z dostawą?

Na czym polega catering dietetyczny w Gdańsku?

Określenie catering dietetyczny, to nic innego, jak dieta pudełkowa, ułożona przez specjalistę-dietetyka. Klient każdego dnia otrzymuje dostawę gotowych posiłków, pod wskazany przez siebie adres – do domu, pracy, czy na uczelnię. Catering pudełkowy to przeważnie 5 dań, z dokładnie odmierzonymi i podzielonymi porcjami. Każdy posiłek jest zapakowany w oddzielne pudełko. Sprawdź także ofertę cateringu na https://www.dietific.pl/gdansk/

Jedzenie pudełkowe jest przygotowywane w oparciu o konkretną liczbę kalorii oraz indywidualne wymagania konsumenta. Dostępne są takie plany żywieniowe, jak np.:

  • Dieta bezglutenowa,
  • Dieta bez laktozy
  • Dieta wegetariańska,
  • Dieta wysokobiałkowa dla sportowców.

Jakie są zalety korzystania z cateringu dietetycznego?

Do największych korzyści płynących z diety pudełkowej zaliczyć można:

  1. Odpowiednią kaloryczność oraz zbilansowane posiłki. Dzięki diecie pudełkowej można mieć pewność, że do organizmu zostanie dostarczona odpowiednia ilość kalorii. A jadłospis przygotowany przez specjalistów od żywienia jest odpowiednio zbilansowany pod kątem mikro- i makroskładników.
  2. Oszczędność czasu, która jest niewątpliwie największym plusem. Wiele osoby pracuje do późnych godzin bądź traci dużo czasu na dojazdy do pracy. To utrudnia im przygotowanie zdrowych posiłków. Catering dietetyczny to nie tylko oszczędność czasu na gotowaniu, ale także robieniu zakupów spożywczych czy zmywaniu. Dostawa jedzenia pod drzwi, zamiast odbioru osobistego, to także duża oszczędność cennych chwil.
  3. Regularność posiłków – catering pudełkowy z dostawą uczy systematyczności w regularnym jedzeniu.
  4. Wygoda. Możliwość zamówienia diety online bądź przez telefon, bez wychodzenia z domu.
  5. Zminimalizowane ryzyko podjadania, dzięki gotowym, codziennie dostarczanym, pod wskazany adres, posiłkom. Gotowa paczka zawiera  niezbędne w ciągu dnia dania. Dzięki temu ryzyko podjadania bądź sięgnięcia po niezdrową przekąskę jest dużo mniejsze.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Catering dietetyczny
Jesteś sportowcem i poszukuj...
Catering dietetyczny
Catering dietetyczny to branża, która prężnie i szybko rozwi...
Małgorzata Wierzbicka
Maczfit wystartował zaledwie pięć lat temu, a dziś poszczyci...
zdrowy catering
Każdy początek miesiąca albo tygodnia to nowa szansa, aby za...
Dieta bezglutenowa
Celiakia, choroba Duhringa czy alergia na gluten – w takich...