Kamizelka obciążeniowa

Kamizelka obciążeniowa – przenieś swoje treningi na wyższy poziom

Opublikowano: 23 czerwca 2020

Kamizelka z obciążeniem to prosty sposób na zwiększenie trudności każdego treningu. Z tym gadżetem można uzyskać jeszcze lepsze postępy podczas ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała.

Kamizelka obciążeniowa – treningi z dodatkowym obciążeniem

Korzystanie z kamizelki obciążeniowej to jeden z najłatwiejszych sposobów, żeby każdy trening był jeszcze większym wyzwaniem bez potrzeby zmiany dotychczasowych ćwiczeń. Kamizelka obciążeniowa to specjalny rodzaj sportowej kamizelki, która wyposażona jest w obciążniki w formie metalowych płytek albo wkładów ze stalowymi kulkami. Najczęściej spotykane modele umożliwiają regulację ciężaru w przedziale od 1kg do nawet 40kg. Dostępne obecnie w sprzedaży kamizelki obciążeniowe wykonane są z komfortowych, odpornych na rozerwanie materiałów o właściwościach oddychających. Indywidualne dopasowanie zapewniają pasy zaciskowe z rzepami, dzięki czemu mogą korzystać z nich osoby o różnych sylwetkach. Ich zaletą jest także duża mobilność – w kamizelce można robić nawet najbardziej dynamiczne ruchy, dlatego sprawdzi się podczas każdego treningu. Ćwiczenia w kamizelce z obciążeniem mogą być wykonywane zarówno przez profesjonalistów, jak również amatorów. Najczęściej są one elementem treningu siłowego, crossfitu, ale mają jeszcze szersze zastosowanie.

Zalety korzystania z kamizelki z obciążeniem:
– zwiększenie intensywności treningu,
– lepsze rezultaty ćwiczeń,
– szybsze efekty treningowe,
– szerokie zastosowanie w różnych dyscyplinach sportu,
– możliwość dopasowania obciążenia.

Jak używać kamizelki obciążeniowej?

Najczęściej wybieranym modelem jest kamizelka obciążeniowa 10kg z regulacją ciężaru. Sama kamizelka waży wtedy około 6kg, natomiast płytka lub wkład po 0,5-1kg. Dla początkujących zalecane są treningi bez obciążników. Potem, w miarę postępów, można dodawać kolejne ciężarki. Kamizelka obciążeniowa powinna być dopasowana do użytkownika, dlatego ważnym krokiem będzie jej właściwe wyregulowanie. Kluczowe jest dobre dopasowanie do ciała, żeby nie przeszkadzała w trakcie ruchu. W kamizelce z obciążeniami można wykonywać różne rodzaje ćwiczeń. Sprawdzi się podczas zwykłych pompek, pompek na poręczach, do wykonywania przysiadów, brzuszków, podciągania się, wspinania lub podnoszenia ciężarów. Może także posłużyć podczas joggingu lub treningu funkcjonalnego wzmacniającego całe ciało. Wobec tego kamizelka obciążeniowa to praktyczny dodatek do wielu ćwiczeń, aby nadać im jeszcze większą efektywność i przyspieszyć uzyskanie optymalnych efektów treningowych.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Rashguard
Wzrost popularności uprawiania sportu zaowocował większym za...
trening EMS
Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation), który w...
zasady na siłowni
Jak w każdym środowisku, obowiązują pewne zasady - pisane i...
trening EMS
Trening EMS polega na elektrostymulacji mięśni za pomocą imp...
ćwiczenia w domu
Ćwiczenia w domu można wykonywać bez żadnych akcesoriów, kor...